ביקור כבוד נשיא המדינה מר שמעון פרס בעמיעד
ביום ג', ה-31 בדצמבר 2013, כבוד נשיא המדינה מר שמעון פרס ביקר בעמיעד מערכות מים באירוע ייחודי והיסטורי.
ביקור זה תוכנן ונדחה מספר פעמים השנה , אך לבסוף, עדיין בשנת 2013, וכברכה לשנה האזרחית החדשה, 2014, כבוד הנשיא כיבד אותנו בנוכחותו.

הביקור בעמיעד תוכנן בצורה מדויקת על פי הנחיות בית הנשיא, כולל תזמון של הפעילויות, הכיבוד, המשתתפים, והנושאים לדיון.
מנכ"ל החברה, אריק דיין אירח את הנשיא פרס, הציג את החברה הגלובאלית, ההיסטוריה שלה לאורך 50 שנות פעילותה, מגוון פרויקטים ייחודיים, הטכנולוגיות, והחזון של עמיעד לעתיד.
בין המשתתפים, היה גם מר דניאל בן-צבי (דנדי), מחברי קיבוץ עמיעד הוותיקים ביותר, אשר עבד שנים רבות במפעל ושלושה מארבעת בניו עובדים כיום בחברה, סיפר לנשיא אודות הקיבוץ והעניק לו תמונה ממחנה של הנוער העובד בהרי הכרמל, משנת 1945 בה שניהם מופיעים.
כמו כן, נערך סיור מודרך במעבדת הפיתוח של עמיעד, כאשר אריקה בן בסט, מנהלת המעבדה, יחד עם מונה גנדור, לבורנטית, ויפתח פרס (תלמיד תיכון אשר ביצע את פרויקט הגמר שלו בהנחייתה של אריקה בנושא מי נטל– כחלק מפעילות חינוכית ומעורבות בקהילה), הסבירו את סוגי המחקר המבוצעים במעבדה, והנשיא פרס התפעל מעולם המיקרו-אורגניזמים, הרכב המים, והשיטות בהן הטכנולוגיות שלנו מתמודדות בהצלחה עם אתגרי סינון מים מאיכויות וסוגים שונים.
הנשיא שמעון פרס הראה עניין רב בטכנולוגיות של עמיעד, וסמנכ"ל פיתוח יובל שמיר הציג במקצועיות כמה ממוצרינו החדשים ודרך פעולתם.
היה לנו הכבוד להעניק לנשיא שי צנוע, אשר ניתן לו על ידי סנדרה שפירא, מנהלת תקשורת תאגידית. השי כלל תמונת קולאז' של מר פרס במספר פעילויות של עמיעד לאורך השנים, ותעודת רישום בספר הזהב של הקק"ל.
מספר עובדים מכמה מחלקות, בעיקר ממערך הייצור, זכו בהזדמנות לפגוש את כבוד הנשיא וללחוץ את ידו, בזמן שהוא סייר ברצפת הייצור.
בדף הפייסבוק של הנשיא נאמר:

"אני גאה לראות חברות ישראליות מובילות בתחומן בעולם. טכנולוגיות מים - הסינון וההתפלה, הולכות ומקבלות מימד חדש של חשיבות בשל המחסור במים הגובר בעולם. ישראל בעזרת טכנולוגיות אלה יכולה לסייע למדינות הנמצאות במצוקת מים."
נשיא המדינה בביקור במפעל "עמיעד מערכות מים", היצואן המוביל
בישראל של טכנולוגיות מים חדישות ליותר מ-80 מדינות ברחבי העולם.
לפוסט של הנשיא פרס > צילום: מארק ניימן/לע"מ
אנו גאים ושמחים בביקור היסטורי זה של הנשיא פרס בחברת עמיעד, בעיקר בסיום שנה מלאת אתגרים וכהתחלה מצוינת של שנת 2014.
www.amiad.com